Tužidla a laky na vlasy

Tužidla a laky na vlasy

Tužidlo  Taft  Complete MousseTužidla

Aby vám účes vydržel po celý den, je dobré použít speciální přípravky. Jedná především o tužidla a laky.

Z tužidel se nejvíce používají pěnová tužidla. A to jak v tlakovém či netlakovém provedení. Netlakové provedení má speciální adaptér, který vytváří pěnu. Do skupiny tužidel se dále patří prestylery, styling lotion či tužidla ve spreji.

Tužidla se aplikují na mokré vlasy. Tím výrazně usnadňují tvarování účesu. Tužidla se také používají před použitím natáček, čímž zlepšují fixaci vlasů. Navíc nechávají vlasy přirozeně uschnout. Většinou stačí jen velmi malé množství tužidla. Důležité je, aby bylo nanášet rovnoměrně. V případě, že tužidla naneseme více, můžeme docílit opačného výsledku. Vlasy mohou být zplihlé a nedrží tvar. Stejného výsledku můžeme také docílit v případě, že použijete tužidlo s vysokým stupněm tužení.

V dnešní době je velice moderní vlasy žehlit nebo kulmovat. Ovšem dávejte velký pozor. Tužidlo nanášejte do vlhkých vlasů, ale kulmu nebo žehličku rozhodně nikdy nepoužívejte na vlhké či mokré vlasy. Ty se totiž mohou nenávratně poškodit.

Laky

Tužidlo Pantene Pro-VS laky na vlasy má celá řada žen i mužů zkušenosti. Zakoupit si můžete nejrůznější značky laků na vlasy s pečujícím a stylingovým efektem pro různý typy vlasů. Pro kudrnaté, barvené nebo suché vlasy. Dnes si můžete také zakoupit laky, které chrání vlasy před intenzivním slunečním zářením. Nebo si můžete koupit laky parfémované nebo bez parfému.

Laky na vlasy byste si měli vybírat podle účelu. Pokud chcete, aby vaše vlasy vypadaly přirozeně, zakupte si laky se slabým tužicím účinkem. Pokud chcete, aby vám účes vydržel pevný celý den, použijte lak se silným tužicím účinkem. Jestli jste si dali práci s účesem a chcete, aby získal opravdu pevný a stejný, v tom případě použijte laky s ultra silným tužicím účinkem.

Dávejte si použití velký pozor, lak je totiž silná hořlavina. 

O webu

Na naší internetové stránce naleznete informace o tom, jak se správně starat o své vlasy, aby byly živé, zdravé a lesklé. Kromě šampónů je dobré používat také kondicionéry a balzámy na vlasy, které vlasy hloubkově vyživují. Můžete se nechat inspirovat přípravky, které jsou určeny pro zbavení šedin či lupů. Nutná je také ochrana vlasů proti nežádoucímu slunečnímu záření. Velice důležitá je také pravidelná regenerace vlasů. To vše a mnohem více se dozvíte na naší webové stránce.