Šampóny

Šampóny

Šampón značky Pantene Aby vlasy byly zdravé a lesklé, je nutné se o ně pravidelně starat. Základním přípravkem k ošetření vlasů je šampón. Po použití šampónu se doporučuje používat kondicionéry. Co kondicionér je, se dozvíte na následující stránce.

Hlavním úkolem šampónu je zbavit vlasy nečistot. Na trhu existuje celá řada šampónů. Nejen z praktických, ale také z marketingových důvodů se k šampónům přidávají další funkce. Proto máme také nejen klasické šampóny, ale také šampóny proti lupům, šampóny k vyživování vlasů, k ochraně či úpravě barvených vlasů či k vyživování pokožky hlavy.

Speciálním typem šampónu je šampuk. Jde o označení tuhého šampónu, který má tvar puku. Jedná se o tuhou formu vlasového mýdla. Tuhé přírodní šampóny jsou výbornou alternativou k tekutým šampónům. Jsou malé, lépe se skladují a jsou vhodné k cestování. Tyto tuhé šampóny jsou vyráběny z přírodních látek. Ty vlasy umyjí a jsou šetrné k pokožce hlavy.

Šampón DoveOvšem, dávejte si velký pozor, když přecházíte z klasických šampónů na šampuk. Může se totiž stát, že první týden, kdy šampuk začnete používat, budete mít mastnější vlasy, než jste zvyklí. Nemusíte se však ničeho bát. Jedná se jen o dočasný stav, který je způsoben nižší agresivitou mycích látek, které šampuk obsahuje. Po pár týdnech budete mít tady opět vlasy takové, na které jste zvyklí.

Určitě vás také zajímá, zda je lepší si pořizovat značkové a drahé šampóny, či si radši zakoupit tyto přípravky v nižších cenových kategoriích. Podle posledních průzkumů se rozhodně na péči o vlasy a pokožku hlavy nemá šetřit. Vlasy musí být lesklé a zdravé. To je však problém zejména v zimních měsících.

Šampón se musí nanášet od kořínků až ke konečkům. Jemně promasírujte vlasy i pokožku hlavy. Šampón však nezbavuje vlasy jen nečistot, ale také mastnoty. Masírováním pokožky se přenáší důležité živiny až ke konečkům.

O webu

Na naší internetové stránce naleznete informace o tom, jak se správně starat o své vlasy, aby byly živé, zdravé a lesklé. Kromě šampónů je dobré používat také kondicionéry a balzámy na vlasy, které vlasy hloubkově vyživují. Můžete se nechat inspirovat přípravky, které jsou určeny pro zbavení šedin či lupů. Nutná je také ochrana vlasů proti nežádoucímu slunečnímu záření. Velice důležitá je také pravidelná regenerace vlasů. To vše a mnohem více se dozvíte na naší webové stránce.