Přípravky proti šedivění vlasů

Přípravky proti šedivění vlasů

Kérastase - přípravek proti šedivění vlasůMáte problémy s šedivěním vlasů? Abyste šedivění co nejvíce oddálili, můžete využívat různé přípravky, které jsou k tomuto účelu určeny. Tyto přípravky můžete zakoupit běžně v drogérii nebo v lékárně.

Jde zejména o šampóny a různé balzámy, které díky svému složení, oddalují šedivění vlasů. Příčinou šedivění vlasů může být zejména stáří. Poprvé se šediny začínají objevovat mezi 40-60. roku života. Druhou příčinou jsou chronické stresy. Důsledkem vzniku šedin je snížení dávek krve a kyslíku, které vyživují pokožku hlavy. V důsledku toho dochází k šedivění vlasů a k jejich následnému vypadávání. Šedivé vlasy můžete mít také v důsledku držení diety, kdy se v organismu narušuje funkce bílkovin.

Velmi oblíbený je přípravek Reparex, který je vhodný pro muže i pro ženy. Ten si můžete zakoupit běžně v obchodě nebo na internetu. Dále můžete také použít přípravky z řady TianDe či přípravek Bioxsine. Do nedávna se na českém trhu objevoval také přípravek Šediváček, který musel být kvůli obsahu olova stažen z trhu. Dalším přípravkem, který si můžete zakoupit je ŠediStop. Tento přípravek je zcela přírodní.

Šedivý vlasJednou z možností, jak se zbavit šedivých vlasů, je barvení. Tento způsob je velice rychlý a účinný. Jedinou nevýhodou je, že se barvení musí vždy opakovat, jakmile vám vlasy začnou odrůstat a objevovat se původní šediny.

Podle posledních informací, jsou vědci z kosmetické společnosti L´Oréal velice blízko k vyrobení léku proti šedivění vlasů. Na trhu by se tak brzo měly objevit pilulky, které by pomáhaly zachovat původní barvu vašich vlasů. Hlavní přísadou by měl být ovocný extrakt, který napodobuje enzym TRP-2. Ten totiž postupem času z vlasového sáčku vymizí a vlasy začnou šedivět. Vědci ovšem řeší ještě několik drobností. Můžeme se tedy v blízké budoucnosti těšit na tento převratný lék. Do té doby si ovšem budeme muset vystačit s šampóny, balzámy a různými toniky.

O webu

Na naší internetové stránce naleznete informace o tom, jak se správně starat o své vlasy, aby byly živé, zdravé a lesklé. Kromě šampónů je dobré používat také kondicionéry a balzámy na vlasy, které vlasy hloubkově vyživují. Můžete se nechat inspirovat přípravky, které jsou určeny pro zbavení šedin či lupů. Nutná je také ochrana vlasů proti nežádoucímu slunečnímu záření. Velice důležitá je také pravidelná regenerace vlasů. To vše a mnohem více se dozvíte na naší webové stránce.