Přípravky proti lupům

Přípravky proti lupům

Lupy na pokožce hlavyMáte lupy a chcete se jich zbavit? A jak se dá předcházet vzniku lupům? To vše se dozvíte níže.

S lupy má problémy celá řada lidí. Není však nijak náročné se jich zbavit. Stačí jen pravidelně používat různé přípravky. Kromě používání těchto přípravků je nutné dojít také k příčině vzniku lupů a snažit se zabránit jejich opakovanému vracení.

Lupy jsou vlastně šupinky odumřelé kůže. Nejedná se o žádné onemocnění, ovšem esteticky to nevypadá dobře. Může to vyvolat pocit, že se jedinec o sebe nestará. U některých lidí to může dokonce vyvolat odpor či nedůvěru.

Lupy mohou vznik z různých příčin. Například z různých agresivních vlasových prostředkům, špatným oplachováním vlasů nebo příliš častým mytím vlasů. Nejvíce se lupy objevují v zimních obdobích. A to zejména proto, že je pokožka hlavy vystavována častému střídání teplot. Vznik lupů často signalizuje nedostatek minerálů či vitamínů. Pokud tedy u vás propuknou lupy, začněte jíst více zeleniny a ovoce, nebo si v lékárně zakupte vitamíny. V horším případě může být vznik lupů výsledkem nějakého plísňového onemocnění jako je lupenka či seborrhoická dermatitida. Mohou být projevem sníženého imunitního systému. Často také vznikají ze stresu.

Alpecin Medicinal - kúra proti lupůmAbychom vzniku lupů předešli, je vhodné používat speciální kosmetiku, která je právě k tomuto účelu určena. Jedná se zejména o šampóny proti lupům. Ty jsou účinné a cenově dostupné. Lidé si často mylně myslí, že když pořádně vydrbe hlavu, lupy se již neobjeví. To je ovšem omyl. Pokud se lupy objeví, je dobré zakoupit v drogerii speciální šampón. Například šampón Elséve, Pure Gloss od značky Nivea, Nature Secrets od Oriflame či Alpecin z řady Medicinal. Pokud však klasické šampóny po delší dobu nezabírají, nezbude vám nic jiného, než navštívit lékárnu. Tam vám ochotně poradí a předepíší vám jiný prostředek. Pokud ani ten nezabere, budete muset navštívit dermatologa. Může se totiž jednat o závažnější onemocnění.

Pokud nechcete využívat dražší šampóny, můžete se řídit radou našich babiček, které říkají, že na lupy je vhodné nanesení citronové šťávy nebo šťávy březové na pokožku hlavy.

Rozhodně se ovšem snažte vyvarovat škrábání hlavy. Pokožka se totiž ještě více podráždí a počet lupů se může ještě zvýšit. Místo škrábání tak zkuste spíše masáž hlavy, která je navíc velice příjemná.

O webu

Na naší internetové stránce naleznete informace o tom, jak se správně starat o své vlasy, aby byly živé, zdravé a lesklé. Kromě šampónů je dobré používat také kondicionéry a balzámy na vlasy, které vlasy hloubkově vyživují. Můžete se nechat inspirovat přípravky, které jsou určeny pro zbavení šedin či lupů. Nutná je také ochrana vlasů proti nežádoucímu slunečnímu záření. Velice důležitá je také pravidelná regenerace vlasů. To vše a mnohem více se dozvíte na naší webové stránce.