Barvy na vlasy

Barvy na vlasy

Schwarzkopf barva na vlasy - Natural & Easy 550Snad každá žena si přeje mít krásné a zdravé vlasy. K módním trendům dnes patří také barvení vlasů. Pravidelným barvením však dochází k poškození vlasů a proto je péče o vlasy mnohem důležitější.

Abyste si vybrali z široké nabídky různých barev, je důležité, aby vám nová barva vlasů ladila k vaší pleti. Proto je nutné znát svoji barevnou typologii. Při výběru barvy je důležité, zda jste spíše teplejší nebo studenější typ. Tento typ se pozná podle odstínu pleti a očí. Odborníci tvrdí, že neexistuje barva, kterou byste si nemohli dovolit. Záleží tedy jen na tom, zvolit ten správný odstín.

Máte-li světlejší pleť se žlutým či zlatavým nádech, máte pihy a oči máte modré, šedozelené či oříškově hnědé, nejvíc k vám půjdou barvy nazlátlé a medové. Proto volte světle nebo středně hnědou barvu. Pokud jste letní typ, tedy máte narůžovělý obličej s olivovým nádechem, oči máte šedé, tmavě modré, modrozelené nebo hnědé, vyzkoušejte oříškovou nebo světle hnědou barvu. Určitě vás také nezklame popelavá blond. Bledá pleť s broskvovým nádechem, oči barvy hnědé či zelené je znamením podzimního typu. K tomuto typu se nejlépe hodí zlatavé či měděné odstíny. Vyzkoušet můžete také hnědou barvu s červenými odlesky. Posledním typem je zimní typ. Pro tento typ jsou nejhodnější tmavé barvy, jako je hnědá nebo bordó. Zimní typ je charakteristickým bledou pokožkou nebo naopak tmavou pokožkou s olivovým nádech. Oči jsou modré, hnědé či šedé.

Dočasná barva na vlasyS barvami ovšem buďte velice opatrní. Zejména pak s trvalými barvami. Tyto barvy totiž obsahují celou řadu chemických látek, které mohou způsobovat rakovinu. Pokud si budete po dlouhou dobu barvit vlasy, hrozí u nás větší pravděpodobnost získání rakoviny močového měchýře.

Barvy na vlasy nejsou žádný zázrakem, hlavně co se týká trvanlivosti. Už po pár týdnech jde opět vidět vaše původní barva. Ani po několika opakovaných aplikací barvy tak nemusí být výsledek vždy takový, jaký si představujete.

Existují také krátkodobé barvy na vlasy. Jedná se o tzv. vymývací barvy, které jsou smývatelné po 2-3 umytích. Můžeme je taky označovat za dočasné barvy. Neobsahují žádnou chemii, jsou tedy čistě přírodní a vašim vlasům jinak neškodí. Vhodné jsou na večírky, koncerty nebo na hudební festivaly.

O webu

Na naší internetové stránce naleznete informace o tom, jak se správně starat o své vlasy, aby byly živé, zdravé a lesklé. Kromě šampónů je dobré používat také kondicionéry a balzámy na vlasy, které vlasy hloubkově vyživují. Můžete se nechat inspirovat přípravky, které jsou určeny pro zbavení šedin či lupů. Nutná je také ochrana vlasů proti nežádoucímu slunečnímu záření. Velice důležitá je také pravidelná regenerace vlasů. To vše a mnohem více se dozvíte na naší webové stránce.